A dinamikus jólléti egyensúly koncepciója arra épül, hogy az egyensúly nem egy statikus állapot, hanem egy rugalmas, változó folyamat. Ahogyan a világ egyre gyorsabban változik, a szervezeteknek és az egyéneknek alkalmazkodóképesnek kell lenniük, miközben a mentális, fizikai és érzelmi jóllétüket is fenn kell tartaniuk. Lehet ezt tanulni? Erről szól egy közelgő konferencia.
Martin Seligman, a pozitív pszichológia egyik úttörője, úgy véli, hogy a reziliencia – vagyis a rugalmas ellenálló képesség – és a pozitív mentális stratégiák kifejezetten növelhetik az emberek és szervezetek alkalmazkodási képességét.
A rugalmas alkalmazkodás képessége talán soha annyira nem volt fontos, mint napjainkban, amikor a felgyorsult világunkban a kihívások is sokkal gyorsabban változnak. A jelenlegi gazdasági és társadalmi helyzetben, ahol számtalan jelenség, mint például a gazdasági recesszió és az infláció mindannyiunk életét érinti, a munkáltatóknak minden eddiginél nagyobb a felelősségük van abban, hogy támogassák munkavállalóikat.
Ezt a törekvést tovább erősíti, hogy a Fenntarthatósági törvény (2023. évi CVIII. törvény) alapján a nagyvállalatoknak jelentési kötelezettsége van 2025-ről. Ennek keretrendszere a vállalatvezetők által már jól ismert ESG, amely az angol Environmental (környezeti), Social (társadalmi) és Governance (irányítás) szavak kezdőbetűinek mozaikszava. Az ESG „Social” azaz társadalmi dimenziójában a munkavállalói jóllét pedig kiemelt szerepet játszik. Ezért kulcsfontosságú, hogy a szakemberek felkészültek legyenek, sőt ismerjék a már működő, pozitív példákat. Arról, hogy mekkora szerepe van a munkatársak lelki állapotának az üzleti sikerben, arról egy korábbi cikkünkben írtunk.

Kép forrása: insta_photos
A fentiek mellett számos kutatás bizonyította azt, hogy a fenntartható jóllét és a rugalmas alkalmazkodóképesség nélkülözhetetlen az egyéni és szervezeti sikerhez. Példaként említünk pár fontos megállapítást:
- A Világgazdasági Fórum szerint az alkalmazkodóképesség az egyik legfontosabb készség, amelyre a jövő munkaerejének szüksége lesz a sikerhez. A gyorsan változó környezetben a jóllét fenntartása különösen nagy kihívás, ám alapvető fontosságú a kiégés és a mentális betegségek elkerüléséhez.
- A Harvard Business Review kutatása szerint a mentálisan rugalmas munkavállalók sokkal sikeresebbek a stressz kezelésében, jobban teljesítenek, és hosszú távon elkötelezettebbek maradnak a munkájuk iránt.
- A Stanford Egyetem kutatása megállapítja, hogy a támogató vezetői stílus, amely lehetőséget ad a csapatoknak a fejlődésre és az innovációra, nagyban hozzájárul a munkavállalói jólléthez és motivációhoz. A vezetők szerepe emiatt kiemelkedően fontos a rezilienciát és alkalmazkodóképes kultúrát kialakító környezet megteremtésében.
A téma részletesebb áttekintésére a Wellbeing Social Hub egy átfogó, egyedülálló szakmai konferenciát szervez, hogy bemutassa, hogyan lehet lépést tartani a változásokkal, úgy, hogy közben megőrizzük a mentális, fizikai és érzelmi egyensúlyunkat. Az eseményen olyan témák kerülnek terítékre, mint a reziliencia egyéni és szervezeti szintű fejlesztése, a rugalmas munkakörnyezet kialakítása, valamint a munka-magánélet egyensúlyának fenntartása.

Kép forrása: Monkey Business Images
A Dinamikus Jólléti Egyensúly 2025 konferencia programjában számos vezetői és vállalati jógyakorlatot ismerhetnek meg az érdeklődők, amelyek segítenek a fenntartható jóllét fejlesztésében. A konferencián felszólalók bemutatják a témában született legújabb kutatások eredményeit és jól működő gyakorlati megoldásokat, amelyek hozzájárulnak a munkavállalói elégedettség és produktivitás növeléséhez. A konferencia olyan vezetőknek, HR szakembereknek, vállalati döntéshozóknak és minden érdeklődőnek szól, akik szeretnének aktívan alkalmazkodni a gyorsuló változásokhoz.
Kedves olvasó! A Longevity Magazin olvasójaként Te is 15% kedvezménnyel vehetsz részt a Dinamikus Jólléti Egyensúly 2025 konferencián! (Partnerkód: W2025-Long)
A konferencia 2025. február 25-én 8:30 és 17:00 között lesz a CEU konferenciatermében (Budapest, Nádor utca 15.) További információ a konferencia honlapján, ahol a 2025-ös Workplace Social Care program is letölthető.
A Dinamikus Jólléti Egyensúly 2025 konferencia médiatámogatója a Longevity Magazin.
A cikk termékmegjelenítést tartalmaz
Sajtóközlemény
(Kiemelt kép forrása: muse studio)
Források:
- Martin Seligman (2011): Flourish: A Visionary New Understanding of Happiness and Well-being
- Világgazdasági Fórum (WEF): The Future of Jobs Report 2020
- Harvard Business Review (HBR): How Resilient People Thrive During Times of Stress
- Stanford Egyetem: Leading Teams with Resilience During Crisis