Gyermekkori álomból életre szóló hivatás 

2024. november 19. | Longevity-sztorik, Címlap

Olvasási idő: 4 perc

Az esztétikai bőrgyógyászat nem csupán szakma, hanem életforma is – legalábbis Dr. Phillips Krisztina bőrgyógyász-kozmetológus szakorvos számára, aki gyermekkori álmait váltotta valóra azzal, hogy embereken segít, miközben a szépségipar élvonalába helyezte magát. A vállalkozó nők világnapján vele beszélgettünk hivatásról, kitartásról és arról, hogyan válhatnak az álmok kézzelfogható valósággá. – Interjú.

Mindig is orvos akartam lenni. – kezdi Krisztina doktornő nosztalgikusan. – Egész kislány koromtól fogva elhivatottságot éreztem az emberek segítése iránt, úgy éreztem az orvoslás a legszebb szakma, amiben igazán kiteljesedhetek. 

A természettudományok iránti szeretete pedig tovább erősítette ebben, így nem sokkal később a Semmelweis Egyetem padsoraiban találta magát, ahol hallgatóként több területet is kipróbált. Ahogy ő fogalmaz: Az egyetemi évek alatt beleszerettem a bőrgyógyászatba, semmi nem fogott meg úgy, mint ez, itt első perctől fogva igazán otthon éreztem magam. Ez az érzés pedig azóta sem változott. – teszi hozzá határozottan. 

Már praktizált, amikor megismerte a bőrgyógyászat esztétikai ágát, amelyben nemcsak szaktudása, hanem kézügyessége is kibontakozhatott: – Felfedeztem, hogy mennyire jó a manualitásom, és hogy mennyire élvezem ezt csinálni. Az orvosi bőrgyógyászatban, mondjuk egy krónikus bőrbetegség esetén, sokszor évekig tart, mire eredményt látunk, de az esztétikai kezeléseknél a változás szinte azonnali. Ahogy mesél, egyértelművé válik, hogy számára a bőrgyógyászat sokkal több, mint orvosi munka. 

Nálunk gyorsak a sikerélmények. Gyakorlatilag pár szállal, egy kis hialuronsavas töltéssel tíz évet fiatalodik a páciens mindössze pár perc alatt, amitől azonnal magabiztosabbnak érzi magát. Ezt naponta többször átélni annyira jó érzés. – teszi hozzá, és hangja is felderül, ahogy erről beszél.

hivatás

Kép forrása: Dr. Phillips Krisztina

Dr. Phillips szerint az esztétikai bőrgyógyászat egyik legnagyobb kihívása, hogy a pácienssel rövid idő alatt megtalálják a közös hangot: 

Megfelelni annak, hogy a páciens elégedett legyen, és megérteni, mit szeretne – ez egyáltalán nem könnyű. A szakmai tudást meg lehet tanulni, de az, hogy minden páciens más és más, és rá kell érezni, mi az, ami neki a legjobb, az a szakma legnehezebb, de egyben legszebb része. – vallja.

Ahogy a saját vállalkozásáról kezdünk beszélni könnyedséggel telve meséli, hogy a szakvizsgája után bérelt rendelőben kezdte praxisát, de a páciensek számának növekedése miatt hamar kinőtte ezt a lehetőséget. Úgy döntött, fejlődése érdekében saját rendelőt nyit, amihez minden energiáját és megtakarítását befektette. Hangján érezni, hogy a kezdeti évek emlékei még mindig élénken élnek benne. Mesél arról, hogyan dolgozott éjjel-nappal, ha kellett, ő pakolta az orvosi gépeket, írta a cikkeket, tervezte a rendelő berendezését és építette a márkáját. Úgy véli, sokat jelentett, hogy teljes mértékben a vállalkozásra tudott összpontosítani. Immáron pedig nyolc éve működik stabil alapokon nyugvó, saját vezetésű klinikája, sőt saját kozmetikai márkával is rendelkezik. 

Mikor arról kérdezem, szerinte mire érdemes figyelni egy kezdő vállalkozónőnek, egyértelmű és határozott választ ad: 

-Olyan dolgot kell csinálni, amihez értesz, amiben biztos vagy, hogy jó vagy – vagy legalább elhiszed, hogy az vagy. Fiatalon én is vakmerően hittem magamban, és abban, hogy valami egyedit tudok nyújtani. Na és persze imádtam, amit csináltam. Erre érdemes alapozni. 

A bátorság mellett hangsúlyozza a magunkba vetett hit fontosságát, valamint, hogy nem szabad mások negatív megjegyzéseivel foglalkozni: 

Amikor én kezdtem, sokan mondták, hogy túl fiatal vagyok, nő vagyok és rengeteg a konkurencia. Ezeket a hangokat sosem hallottam meg igazán. Biztos voltam benne, hogy ezt akarom csinálni, a kudarc nem volt opció. Tudtam, hogy amit csinálok, az különleges, és lesznek, akik szeretni fogják. Az élet pedig engem igazolt. 

Szót ejtünk a vállalkozói szemléletmódról és attitűdről is, Dr. Phillips Krisztina szerint fontos felismerni, hogy ki az, akiben ott van a vállalkozói attitűd, mert ez a világ nem való mindenkinek, és ez így van rendben: Vannak, akik élvezik, ha egy kész rendszerben dolgozhatnak, és nem kell a mindennapi ügyekkel foglalkozniuk. Én olyan típus vagyok, aki szereti, hogy minden döntés az enyém lehet – attól kezdve, hogy milyen gépekkel dolgozunk, addig, hogy kik lesznek a munkatársaim. Persze nekem is van egy csomó segítségem, nélkülük nem is tudnék létezni, de a nap végén a rendelő irányítása mégiscsak rám hárul. Szóval ez típus kérdése, persze egyik sem rosszabb, mint a másik.

Majd az esztétikai bőrgyógyászat jövőjéről faggatom. A doktornő úgy véli ez az egyik legdinamikusabban fejlődő iparág. Náluk jelenleg három fő területre koncentrálódnak a bőrgyógyászati, bőrápolási kezelések. Mint mondja, megtartották az általános bőrgyógyászati eljárásokat, mert ez mai napig a szívügye. A legjelentősebb területet a minimál invazív vagy non-invazív, azaz a vágás nélküli eljárások, a rejuvenáló esztétikai kezelések fedik le, a teljesség igénye nélkül a pollogén kezelésektől kezdve lézer és villanófénykezeléseken, szálbehúzáson a hialuronsavas töltésén át a bioliftingig. Emellett pedig olyan testkezeléseket is végeznek a klinikán, mint alakformálás és cellulitkezelés, elektromágneses testkezelés, vagy épp a zsírbontás. 

hivatás

Kép forrása: Dr. Phillips Krisztina

Klinikájának hitvallása a természetes szépség megőrzése és az egyénre szabott kezelések. Minden ügyfelükkel konzultálnak, hogy pontosan megértsék az igényeit, és olyan személyre szabott megoldásokat kínáljanak, amelyek finoman frissítik fel a megjelenését, anélkül, hogy a beavatkozás nyoma látható lenne. 

– Hozzám olyan páciensek érkeznek, akik ezt a filozófiát osztják, és a természetes szépségük visszanyerését szeretnék – hangsúlyozza. Arról pedig, hogy mit tartogat a jövő, az alábbi módon vélekedik: – Az esztétikai bőrgyógyászat ma már olyan eredményeket érhet el, amelyeket korábban csak a plasztikai sebészet tudott felmutatni. A jövő a minimális felépülési idővel járó technológiáké, és biztos vagyok benne, hogy a következő tíz-húsz évben elképesztő újítások várhatók.

A beszélgetés vége felé újból visszakanyarodunk a gyermekkori álmokhoz:

Amit kisgyerekként álmodtam, azt elértem, de sosem vagyok teljesen elégedett – mindig van hová fejlődni, ez amíg élek, bennem lesz. Közben viszont rengeteg olyan dolog megtörtént, amit tervezgettem ugyan, de fogalmam sem volt, hogy fogom elérni. 

Hite és elkötelezettsége ma is ugyanazt az utat mutatja neki: folyamatos fejlődés, és a legjobbakra való törekvés mind szakmailag, mind emberileg. Ez az, ami őt vezeti – és ami inspirálhat másokat is. Mert az álmok valóra váltása lehetséges – csak bátorság, kitartás és szenvedély kell hozzá.

Szerző: Révész Bogi

(Kiemelt kép forrása: Dr. Phillips Krisztina)

További érdekes cikkeink

Kövess minket máshol is

Ezeket olvastad már?

Az ageizmus létezik, de tehetünk ellene 
Az ageizmus létezik, de tehetünk ellene 

A világ lakossága egyre tovább él – amely számos előnnyel, de talán még több kihívással is jár.  Bár a társadalmi egyenlőség kérdésében az utóbbi években jelentős előrelépések történtek, van egy terület, amelyről keveset beszélünk, pedig mindenkit érint: az ageizmus,...

bővebben
Posztbiotikumok, a bélflóra új generációs támogatói
Posztbiotikumok, a bélflóra új generációs támogatói

A bélrendszer egészségének megőrzése az elmúlt években egyre nagyobb figyelmet kapo, különösen a mikrobiom szerepének jobb megértésével. Talán a prebiotikumok és probiotikumok szerepét már nem kell bemutatni. A legfrissebb kutatások azonban egy fontos új...

bővebben