Egészséges élet 120 éves korig: Egy tudatos nő útja a hosszú élethez

2024. október 29. | Longevity-sztorik

Olvasási idő: 3 perc

A hosszú, minőségi élet elérése nem csupán egy elérhetetlen álom, hanem egy tudatosan kialakított életmód eredménye is lehet. Saját példám talán inspirációként szolgálhat mások számára is, hiszen 2021 óta egy különleges életmódot követek, amely nemcsak a fizikai, hanem a mentális állapotomat is radikálisan megváltoztatta.

Tudatos életvitel – a kulcs a hosszú élethez

Az élet élvezetét nem a túlevés, az alkoholfogyasztás vagy más káros szokások jelentik.

Valójában az igazi boldogság és az életminőség javulása a tudatos életvezetésből fakad.

Amikor elkezdtem követni az intermittent fasting (időszakos böjtölés) módszerét, kezdetben 18/6, majd 20/4 órás étkezési ablakokkal, a testem lassan, de biztosan átalakult. Mindezt egy nyers vegán diétával kombináltam, amelyet heti egy alkalommal fehér húsfogyasztással egészítettem ki. Az eredmény lenyűgöző: 26 kilót fogytam, 99 kg-ról 73 kg-ra, és a 178 cm-es magasságommal az ideális, 23-as BMI-t értem el.

Mozgás, mint a testi és lelki egészség alapja

A rendszeres testmozgás szerves része az életemnek. Hetente 18-20 órát fordítok különféle fizikai aktivitásokra, legyen szó erőnléti edzésekről, latin és standard táncórákról, vagy nyújtó gyakorlatokról. Mindezt heti négy óra masszázzsal egészítem ki, ami nemcsak a fizikai állapotom karbantartásában segít, hanem a mentális egészségemet is erősíti. Az életemet egy olyan harmónia vezérli, ahol a mozgás, a pihenés és az önfejlesztés szorosan összekapcsolódik.

Kép forrása: Silka Ágnes

Alvás – a stresszkezelés titka

A mindennapi stressz minimalizálása érdekében kiemelten fontosnak tartom a megfelelő alvást. Esténként 22:00-kor lefekszem, és reggel 5:00-kor kelek, biztosítva ezzel a legalább 7 órás pihenést. Ez az egyszerű rutinváltás segít abban, hogy a testem és az elmém is regenerálódjon, így frissen és kiegyensúlyozottan tudom kezdeni a napot.

Az orvosi ellenőrzések szerepe

Az egészségtudatosság része az is, hogy évente egyszer részt veszek egy teljes körű orvosi kivizsgáláson a MIND.hu klinikán, ahol Dr. Schwab Richárd vezeti a vizsgálatokat. Az orvosi ellenőrzés része a mikrobiom vizsgálat, amely alapján szükség szerint módosítjuk az étrendemet. Korábban inzulinrezisztenciával és magas vérnyomással (180/100) küzdöttem, de az életmódváltásomnak köszönhetően mára mindkét probléma megszűnt, a vérnyomásom most stabilan 120/80.

Kép forrása: Silka Ágnes

Szigorú, de éltető napi rutin

A napjaim szigorúan be vannak osztva, és ebben a rendszerben találom meg a szabadságot. Reggel ötkor kelek, majd következik az edzés, a tánc, és a munka a szalonomban. Az esték a masszázs és nyújtás jegyében telnek, ami segít abban, hogy fizikailag és lelkileg is feltöltődjek. A hétvégéket mindig a családommal töltöm, és természetesen Silky, az óriás uszkár is hűséges társam a mindennapokban.

Életfilozófia: Egészség 120 éves korig

Az én életfilozófiám egyszerű, de erőteljes: 120 éves koromig szeretnék egészségesen és fájdalommentesen élni. Hiszem, hogy a tudatos életmód nemcsak a hosszú élet titka, hanem annak minőségét is jelentősen javíthatja. Minden döntésem mögött ott áll az elkötelezettség, hogy a legjobbat hozzam ki magamból – nemcsak magam, hanem a családom és mások számára is példát szeretnék mutatni.

61 évesen, nap mint nap táncolok akár 2-3 órát is anélkül, hogy fájdalmat éreznék. Minden pillanatban élvezem az életet, és hiszem, hogy mindannyiunknak megvan a lehetősége arra, hogy gyógyszerek nélkül, természetes úton éljen egészséges életet. Az egészség nem kiváltság, hanem döntés kérdése.

Ez az útmutató nem csupán saját életutam lenyomata, hanem egy példa arra, hogy a tudatos életmód mennyire képes megváltoztatni a mindennapokat. Ha odafigyelünk önmagunkra, és merjük megtenni az első lépést, mindenki számára elérhetővé válik a hosszú, minőségi élet. Az életünk a kezünkben van, és mi döntjük el, hogy mit kezdünk vele.

tudatos nő

Kép forrása: Silka Ágnes

 

Szerző: Silka Ágnes

 

(Kiemelt kép forrása: Silka Ágnes)

További érdekes cikkeink

A hosszú élet nem genetikai lottó, hanem stratégia  – Exkluzív interjú Joanna Bensz-szel, a svájci Longevity Center vezetőjével

A hosszú élet nem genetikai lottó, hanem stratégia  – Exkluzív interjú Joanna Bensz-szel, a svájci Longevity Center vezetőjével

Tudatosság, innováció és határfeszegetés – ezek határozzák meg Joanna Bensz pályáját, aki a longevity tudomány élvonalában épít hidat a prevenció és a modern orvoslás között. Két európai klinikát vezet, miközben a személyre szabott egészségmegőrzés lehetőségeit...

bővebben

Kövess minket máshol is

Ezeket olvastad már?